Z wielką radością informujemy, że rozpoczynamy nowy projekt we współpracy z Rex-Bud Budownictwo dla duńskiej Firmy DSV! W zakresie naszych prac jest wykonanie międzybranżowego projektu oraz ścisła współpraca zarówno z Inwestorem jak i Generalnym Wykonawcą na każdym etapie powstawania obiektu.
ℹ️ DSV – Global Transport and Logistics to lider na rynku międzynarodowym, który każdego dnia dostarcza i zarządza rozwiązaniami w zakresie łańcuchów dostaw. Firma swoją działalność prowadzi w ponad 80 krajach zatrudniając aż 75 000 pracowników. W swojej codziennej pracy wykorzystuje najnowsze technologie. DSV jako jedna z niewielu Firm w swoich zasobach posiada autonomiczne, morskie drony do dostarczania części zamiennych technikom na morzu (np. farmy wiatrowe i platformy wiertnicze) lub inne odległe miejsca. Urządzenia te stanowią szybką i opłacalną alternatywę w porównaniu z tradycyjnymi środkami transportu. Ponadto Marka stworzyła pełny bliźniaczy magazyn cyfrowy, łączący model 3D z aktualnymi informacjami z bieżących danych (śledzenie i wizja komputerowa) oraz danymi z innych systemów, takimi jak wymiary, przepustowość lub inwentaryzacja poszczególnych produktów lub materiałów. Co więcej Firma wszelkie swoje działania opiera o zasady zrównoważonego rozwoju kierując się troską o środowisko.
Nowoczesna powierzchnia magazynowa i biurowiec klasy A
Łączna powierzchnia inwestycji wyniesie niemal 27 000 mkw. Projekt obejmuje powstanie hali logistyczno-magazynowej wraz z nowoczesnym dwukondygnacyjnym budynkiem biurowym klasy A, zajmującym około 2000 mkw. Obiekt zostanie zrealizowany w systemie ,,zaprojektuj i wybuduj’’.
Ekologiczna inwestycja
Projekt dla DSV stanie się wyznacznikiem nowych standardów w branży obiektów przemysłowych. Dzięki wykorzystaniu szeregu innowacyjnych rozwiązań, inwestycja predysponować będzie do uzyskania certyfikacji Breeam New Construction na poziomie Excellent.
Budynek zostanie wyposażony w energooszczędne systemy oświetleniowe, które zapewnią maksymalną redukcję zużycia prądu na obszarze inwestycji. Co więcej budynek będzie zaopatrzony w innowacyjny magazyn energii oraz stacje do ładowania rowerów elektrycznych, samochodów osobowych i ciężarowych. Ogrzewanie hali zapewnią niskoemisyjne powietrzne pompy ciepła typu Rooftop, a system grzewczy będzie w 100% kompatybilny z systemem BMS.
Technologia BIM
Technologia BIM pozwala na stworzenie dokładnego, trójwymiarowego modelu budynku, który integruje wszystkie aspekty projektu – od architektury, przez inżynierię, zarządzanie budową, aż po eksploatację, umożliwiając kompleksowe zarządzanie nieruchomością. Dzięki temu możemy m.in.:
- Lepiej planować i koordynować pracę: Każdy element projektu jest widoczny w jednym modelu, co ułatwia współpracę między różnymi zespołami.
- Szybciej reagować na zmiany: Wszelkie modyfikacje w projekcie są automatycznie aktualizowane w modelu, co pozwala na bieżąco monitorować postęp prac.
- Minimalizować ryzyko błędów: Dokładne modele 3D pomagają w identyfikacji potencjalnych problemów już na etapie projektowania, co zmniejsza ryzyko do minimum kosztownych zmian podczas procesu budowy.
W pracy nad tym projektem posłużmy się modelowaniem architektonicznym na poziomie 4, o wysokim poziomie szczegółowości. To oznacza, że model budynku będzie przedstawiał znaczną większość detali architektonicznych takich jak m.in. elementy konstrukcyjne, architektoniczne czy instalacyjne.
Jesteśmy przekonani, że nasz nowy projekt nie tylko spełni, ale i przewyższy oczekiwania przyszłych użytkowników!
Budynek zostanie oddany do użytkowania w 2025 roku.
Bądźcie z nami na bieżąco, aby śledzić postępy prac i dowiedzieć się więcej o tym, jak pracujemy. Zapraszamy do regularnego odwiedzania naszego bloga, gdzie na bieżąco dzielimy się aktualnościami i ciekawostkami z branży budowlanej.